بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری

بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024

اخبار ویژه

تعیین تکلیف پروژه‌های ساختمانی غیرفعال در پایتخت گرمخانه ها آماده پذیرش بی خانمان ها هستند حل ‌اختلاف ۲۰ساله شرکت آب‌منطقه‌ای، شهرداری و موقوفه مولاوردیخانی در قزوین سرمایه‌گذاری جهت تولید خودروی برقی در همدان جریمه در انتظار نامزدهای انتخاباتی برای تخلفات تبلیغات کاهش ۴۰ درصدی درخواست صدور پروانه‌های ساختمانی در مشهد پروژه‌های ساختمانی غیرفعال و رهاشده به صورت برخط پایش می‌شوند بهای پایه طرح ترافیک ۷۵ هزار تومان می‌شود/ عوارض ۳۵ درصدی برای مجوز احداث آنتن‌ و دکل‌ها فعالیت اتوبوس‌های منتهی به بازار و مراکز خرید تا ساعت ۲۳ کمتر از دوسال تا راه‌اندازی پروژه بزرگ‌ترین شهربازی تهران تکمیل سه سازه پارکینگ در تهران تا تابستان ۱۴۰۳ تامین زمین برای احداث نخستین اورژانس بازار تهران گره‌گشایی از تهران با بودجه ۱۴۰۳/ شهروندان منتظر اتفاقات خوب حمل و نقلی باشند استفاده از کودکان در مدیریت پسماند ممنوع است آخرین وضعیت درختان پادگان ۰۶ قانونی شدن دستفروشی استخدام حدود ۵ هزار زباله‌گرد با حقوق ماهیانه ۱۵ میلیون تومان رونمایی از ۳۱ نماد استان‌های کشور در پایتخت بودجه ۶۶۷۰ میلیاردی شهرداری ارومیه تصویب شد تعرفه پارک حاشیه‌ای در شهرکرد اعلام شد

0

چهارشنبه‌های فرهنگی دراراضی عباس‌آباد/در نظر گرفتن گردشگری خانواده‌ها در بودجه۱۴۰۳شهرداری تهران

  • کد خبر : 14411
  • 29 نوامبر 2023 - 20:05
چهارشنبه‌های فرهنگی دراراضی عباس‌آباد/در نظر گرفتن گردشگری خانواده‌ها در بودجه۱۴۰۳شهرداری تهران
سخنگو و نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر در نظر گرفتن گردشگری خانواده‌ها در سال آینده شهرداری تهران، گفت: قطعا در بودجه ۱۴۰۳ شهرداری تهران منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به عنوان یکی از مجموعه‌های شهری تهران دارای ردیف بودجه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری نوین شهرساز، علیرضا نادعلی امروز چهارشنبه ۸ آذر ماه برای بررسی مشکلات و نظارت طرح‌های پیش‌رو، منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد را به عنوان پانزدهمین مقصد طرح چهارشنبه‌های فرهنگی پایتخت انتخاب و به همراه سید محمدحسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد از این منطقه بازدید کرد.

این برنامه از برج پرچم شروع شد و نادعلی از خانه شعر و ادبیات، کوشک باغ هنر، بازار پروانه، باغ غذا، میدان مشاهیر، خانه خلاق هزاره، بازار رواق، گنبد مینا، تندیس عروج، پل طبیعت، بوستان بنادر، گذر گردشگری و اقیانوس پارک بازدید کرد و گزارشی از این بوستان توسط مدیر این مجموعه ارائه شد.

اهمیت اراضی عباس‌آباد برای شورای شهر 

علیرضا نادعلی، سخنگو و نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بعد از بازدید از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد گفت: منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد کانون کار فاخر فرهنگی پایتخت است و به تنهایی مجموعه‌ای فرا منطقه‌ای است که مستلزم بازدید جداگانه در طرح چهارشنبه‌های فرهنگی بود. به همین دلیل برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. موقعیت‌های متنوعی در این منطقه وجود دارد و تا ماه‌های آینده بخشی از پروژه‌های نیمه اتمام افتتاح می‌شود. مشارکت بخش خصوصی در این منطقه بارز است که پیرو مردمی کردن حاکمیت است.

او افزود: مجموعه گنبد مینا به عنوان پاتوق مرکز فعالیت خلاق امکانات ویژه‌ای برای فعالان حوزه نجوم آماتور دارد. بخشی از فناوری‌های استفاده شده در گنبد مینا در طول زمان کرونا دچار خلل شده است و ان‌شاالله تا آخر سال مشکلات به وجود آمده مرتفع می‌شود.

نادعلی ادامه داد: مجموعه رواق نیز اتفاق ویژه‌ همکاری نهاد حاکمیتی و بخش خصوصی و مجموعه‌های فرهنگی که حضور پیدا می‌کنند است و عرصه و عیان آن در اختیار مجموعه خصوصی قرار می‌گیرد. در برنامه بودجه سال ۱۴۰۳ به اندازه‌ای که دوستان ما در مجموعه عباس‌آباد نیاز به فعال‌سازی وتکمیل‌سازی پروژه‌های خود داشته باشند، سعی می‌کنیم بیشترین همراهی را داشته باشیم. ما در تهران نقاط فرامنطقه‌ای داریم که عباس‌آباد یکی از این مناطق است که اقشار محروم شهر تهران می‌توانند از آن استفاده کنند و رویکرد مدیریت شهری هم این است که چنین نقاطی را در اولویت قرار دهند که به جهت عدالت اجتماعی که دنبال می‌کنیم، برای ما موضوعیت دارد.

در نظر گرفتن گردشگری خانواده‌ها در بودجه شورای شهر 

این عضو شورای شهر درباره اجرایی کردن گردشگری ارزان نیز توضیح داد: آنچه که سعی می‌شود در شورای شهر تهران به عنوان سیاست مورد توجه قرار بگیرد، تقویت اقتصاد مراکز فرهنگی و گردشگری است تا مجموعه‌های این چنینی بتوانند روی پای خود بایستند؛ اما در بحث‌های خدمات فرهنگی لزوما این چرخه هم‌پوشانی ندارد و لزوما باید یارانه‌ای برای آن در نظر بگیریم. همچنین برای گروه‌های دانش‌آموزی در مراکز گردشگری شهرداری سعی شده تخفیف‌هایی در نظر بگیریم.

به گفته عضو شورای شهر تهران، تصمیم داریم در بودجه ۱۴۰۳ شهرداری تهران گزینه‌ای هم برای گردشگری خانواده‌ها در نظر بگیریم. قطعا در بودجه ۱۴۰۳ نیز منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به عنوان یکی از مجموعه‌های شهری تهران دارای ردیف بودجه خواهد بود.

این عضو شورای شهر در مجموع بازدید از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد را مثبت ارزیابی کرد و در انتهای بازدید خود با کارکنان شرکت نوسازی عباس‌آباد دیدار کرد و در نشست شورای معاونین و مدیران این شرکت حاضر شد.

راه اندازی گردشگری هوشمند در اراضی عباس‌آباد

سید محمدحسین حجازی، مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد نیز پس از این بازدید بیان کرد: با توجه به حکم جدید شهردار تهران مبنی بر تعیین هلدینگ گردشگری تهران، در حال تلاش هستیم تا گردشگری هوشمند را در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد راه‌اندازی کنیم و بتوانیم گردشگری تهران را به بهترین شکل معرفی کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که وضعیت هتل دیدار به سرانجام برسد. این هتل مشکلات حقوقی داشت که برطرف شد و در حال حاضر مشکلات مالی دارد که امیدوارم ظرف دو ماه آینده برطرف شود. ساخت این هتل حدود هشت سال متوقف بوده است. این هتل در ۲۷ طبقه به عنوان یکی از هتل‌های فاخر شهر تهران در نظر گرفته شده و قرار است ۵ ستاره باشد.

راه‌اندازی پروژه فرهنگی خانه موسیقی تا اوایل سال آینده

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس‌آباد با اشاره به اینکه طرح جامع اراضی عباس آباد ۸۰ درصد به اتمام رسیده است، گفت: پروژه فرهنگی خانه موسیقی تا اوایل سال آینده و پارکینگ فرهنگ و باغ نمایش نیز طی دو سال آینده به سرانجام خواهد رسید.

حجازی همچنین اعلام کرد: بالغ بر ۳۵ شرکت دانش بنیان در حوزه نجوم به ما مراجعه کرده‌اند. ما در پلانتوریم مینا با حساسیت خاصی پیش می‌رویم که بتوانیم کار ماندگاری انجام دهیم تا در خدمت گردشگری علمی باشیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، چهارشنبه‌های فرهنگی در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به موضوعات فرهنگی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، طراحی شده تا با دنبال کردن پروژه‌های مختلف در این زمینه، مشکلات فرهنگی از طریق گفتگو با نخبگان و فعالان فرهنگی به صورت کارشناسی بررسی و پیگیری شود.

اراضی عباس‌آباد به عنوان منطقه ویژه فرهنگی و گردشگری پایتخت همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است و توجه به این امر موجب برنامه ریزی نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران جهت حضور در این منطقه فرهنگی و گردشگری شده است.

لینک کوتاه : https://novinshahrsaz.ir/?p=14411

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.