بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری

بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
تاریخ : چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 28 February , 2024

اخبار ویژه

سرمایه‌گذاری جهت تولید خودروی برقی در همدان جریمه در انتظار نامزدهای انتخاباتی برای تخلفات تبلیغات کاهش ۴۰ درصدی درخواست صدور پروانه‌های ساختمانی در مشهد پروژه‌های ساختمانی غیرفعال و رهاشده به صورت برخط پایش می‌شوند بهای پایه طرح ترافیک ۷۵ هزار تومان می‌شود/ عوارض ۳۵ درصدی برای مجوز احداث آنتن‌ و دکل‌ها فعالیت اتوبوس‌های منتهی به بازار و مراکز خرید تا ساعت ۲۳ کمتر از دوسال تا راه‌اندازی پروژه بزرگ‌ترین شهربازی تهران تکمیل سه سازه پارکینگ در تهران تا تابستان ۱۴۰۳ تامین زمین برای احداث نخستین اورژانس بازار تهران گره‌گشایی از تهران با بودجه ۱۴۰۳/ شهروندان منتظر اتفاقات خوب حمل و نقلی باشند استفاده از کودکان در مدیریت پسماند ممنوع است آخرین وضعیت درختان پادگان ۰۶ دستفروشی، قانونی شد؟ استخدام حدود ۵ هزار زباله‌گرد با حقوق ماهیانه ۱۵ میلیون تومان رونمایی از ۳۱ نماد استان‌های کشور در پایتخت بودجه ۶۶۷۰ میلیاردی شهرداری ارومیه تصویب شد تعرفه پارک حاشیه‌ای در شهرکرد اعلام شد ممنوعیت صدور مجوز حفاری در شهرکرد از ۱۵ اسفندماه فرآیند قراردادهای شهرداری تهران تسهیل می‌شود/ تسریع عملیات زیرساختی حوزه حمل و نقل عمومی با همکاری اداره کل امور مالی شهرداری تهران بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران در شورا

0

لزوم بازنگری در خطوط مترو تهران

  • کد خبر : 15324
  • 06 ژانویه 2024 - 20:24
لزوم بازنگری در خطوط مترو تهران
رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: مناطق ۲۱،۲۲،۵،۱۸ دچار فقر ریلی(مترو) هستند و در بازنگری خطوط جدید به توسعه آینده شهر، تراکم جمعیت و نیاز شهروندان پاسخ می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری نوین شهرساز،  امروز سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران از پروژه‌های عمرانی و حمل ونقل منطقه ۲۱ تهران بازدید کرد و در این بازدید میدانی که حدود ۵ ساعت به طول انجامید آخرین وضعیت پروژه های منطقه ۲۱ تهران و برنامه های پیش روی این منطقه تشریح شد. 

در ابتدای این برنامه بازدید از زیر گذر فتح باغستان انجام شد و در جریان این بازدید محمدرضا پوریافر شهردار منطقه ۲۱ تهران گفت: احداث این زیرگذر از سال ۹۸ آغاز شده بود و برنامه اولیه ما این است که در بهمن ماه این زیر گذر به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: پیاده راه های اطراف تونل، سقف و نور باقی مانده است و فاز دوم این پروژه نیز دسترسی هم‌سطح است که پس از افتتاح این پروژه انجام خواهد شد. 

در ادامه سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به احداث این زیرگذر گفت: دوری کردن از پروژه‌های خودرومحور سیاستی است که دنبال می‌کنیم اما احداث این پروژه به منظور افزایش ایمنی و کاهش تلفات بوده است. 

در ادامه از پروژه‌های  قوری چای، دوربرگردان کیلومتر ۱۸ بزرگراه فتح، درمانگاه منطقه ۲۱، خیابان های تازه تاسیس جهاد جنوبی و عاشری و مجموعه در دست احداث شهربانو بازدید به عمل آمد. 

پس از بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه، محمدرضا پوریافر شهردار منطقه ۲۱ تهران با اشاره به بزرگترین معضل منطقه گفت: بزرگترین معضل منطقه ۲۱ حمل و نقل عمومی است و این منطقه در مطالعات، ضعیف دیده شده. هرچند پیگیری‌های بسیاری برای اصلاح پوشش مترو از جمله اختصاص زمین برای خط ۱۰ مترو انجام شده؛ اما هنوز پوشش ضعیف است. 

وی افزود: تقاضای ما این است تا خط بی آر تی که از تهرانپارس به سمت آزادی می‌رود وردآورد را نیز پوشش دهد همچنین پیگیری های بسیاری برای اتصال آنتی ایستگاه بیمه در خط ۴ متروی تهران به تهرانسر انجام  شده است. 

شهردار منطقه ۲۱ تصریح کرد: بزرگترین نیاز منطقه توسعه حمل و نقل عمومی است و ان‌شاءالله این معضل با افزایش تعداد اتوبوس در کوتاه مدت و با احداث خطوط متر در بلند مدت جبران شود. 

در ادامه کرم رودی معاون حمل و نقل منطقه ۲۱ شهرداری تهران نیز با بیان اینکه کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی در منطقه ازجمله چالش‌های جدی است گفت: در منطقه ۲۱ تعداد ۹ خط اتوبوس وجود دارد که این تعداد نیز دارای کمبود ۵۰ درصدی ناوگان هستند. 

در ادامه معتمدین محله به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و چالش ها و مشکلات محله را تشریح کردند که تقاضای ایجاد مدهای حمل و نقلی در منطقه، افزایش سرانه‌های خدماتی، ایجاد راهکار برای حل چالش ترافیک، اصلاح هندسی معابر، ایجاد فضای سبز و روان‌ سازی خیابان‌ها از عمده‌ترین درخواست‌های اهالی بود. 

سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع صحبت اهالی، با بیان اینکه خوشحالم که بار دیگر بزرگان محله را در این جلسه دیدم گفت: شما ریش سفیدان و معتمدان محله هستید و حرف دل اهالی را می‌زنید، حضور معتمدان محله یک سرمایه بزرگ است زیرا فکر، راهنمایی و اندیشه معتمدان ازبین نمی‌رود و از طریق شما مشکل تک تک اهالی بیان می‌شود. 

تشکری هاشمی ضمن بیان اینکه منطقه ۲۱ به دلیل سابقه تاریخی طولانی با مسائل عدیده‌ای مواجه است، گفت: وجود کارخانه های متعدد در منطقه چالش است و هیچکس نمی‌تواند این کارخانه‌ها را از منطقه بیرون کند و برهمین اساس باید به دنبال حل چالش آنها باشیم. 

وی با تأکید بر اینکه برای شغل‌های مزاحم باید راه حل اندیشید، اظهار کرد: هیچ شغلی نمی‌تواند خیابان را از شهروندان بگیرد ما باید به دنبال راه‌حل‌های ترمیمی باشیم اگر به ۵۰ سال قبل باز می‌گشتیم باید تمام کارخانه‌ها را به سمت شرق تهران می‌بردیم و سکونت را به غرب می آوردیم تا دچار چالش های کنونی نباشیم. 

تشکری هاشمی تصریح کرد: با اعداد و ارقام ارائه شده می‌توان متوجه شد که وضعیت منطقه درحوزه حمل و نقل بسیار بحرانی است و تعداد اتوبوس های موجود کفاف سفرها را نمی‌دهد از ابتدای دوره ششم مدیریت شهری تاکنون ۷۰۰ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان  شده است و درصورت تقسیم مساوی باید ۳۰ اتوبوس به منطقه ۲۱ داده می‌شد  اما تنها یک اتوبوس تحویل منطقه داده شده  و این هیچ توجیهی ندارد. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به واردات اتوبوس‌های جدید گفت: درد شهروندان نبود ناوگان حمل و نقل عمومی است. تاکید ما بر این است که باید از اوضاع در معرض انهدام جلوگیری شود هرچند واردات اتوبوس برقی خوب است؛ اما قیمت هر اتوبوس برقی معادل ۳ اتوبوس دیزلی است و برهمین اساس باید پیش از خرید اتوبوس برقی درد مردم را با واردات اتوبوس دیزلی درمان کرد. 

تشکری هاشمی با تأکید بر اینکه شک نکنید از هیچ اقدامی برای واردات اتوبوس دریغ نخواهیم کرد، اظهار کرد: من هم درد معاونت و هم درد شهروندان را درک می‌کنم و بر همین اساس بود که برای اولین بار در بودجه سال جاری مبلغ ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای خرید اتوبوس و هزارو ۳۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی اتوبوس‌ها تخصیص دادیم؛ اما از این مبلغ تنها درصد اندکی استفاده شده است. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مطالعات حمل و نقلی برای احداث ایستگاه مترو در مناطق گفت: می‌دانیم که دسترسی منطقه به مترو بسیار کم است؛ اما قرار نیست مترو محله به محله بچرخد؛ بلکه در کریدور پر جمعیت احداث می‌شود البته با این وجود قرار بر این شده است تا بازنگری  جدی در خطوط مترو انجام شود. 

وی ادامه داد: مناطق  ۲۱،۲۲،۵،۱۸ دچار فقر ریلی هستند و در بازنگری خطوط جدید به  توسعه آینده شهر، تراکم جمعیت و نیاز شهروندان پاسخ می‌دهیم. 

تشکری هاشمی درخصوص زیرگذر ایران خودرو نیز گفت: در بودجه سال آینده برای این پروژه ردیف بودجه تعیین شد و دوربرگردان‌های هم‌سطح باید به مرود حذف شوند؛ زیرا این دوربرگردان‌ها عمدتا قتلگاه هستند. 

وی با اشاره به دوچرخه سواری بیان کرد: آنچه مشخص است اهمیت ایجاد و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری است؛ نه احداث مسیر آن، چرا باید مسیری را ایجاد کنیم که هیچ دوچرخه ای از آن عبور نمی‌کند؟. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: خیابان‌های ما باید تبدیل به خیابان‌هایی شوند که شهروندان به راحتی از آن عبور کنند. باید برای شهروندان گذرگاه ایمن ایجاد کنیم. احداث سرعت گیرهای بلند به هیچ وجه مناسب نیستند و ما باید از طریق تابلوهای راهنمایی، چراغ ها و سیستم های هوشمند به رانندگان هشدار دهیم و اما به جای این کار سرعت‌گیرهایی کوهانی را ایجاد کرده‌ایم. 

 وی اظهار کرد: از جلسه قبل تا امروز اقدامات خوب بسیاری همچون آسفالت ریزی و اصلاحات مهندسی انجام شده است. از تمام پروژه های سطح منطقه بازدید به عمل آمد و در نوبت بعدی بازهم به حل مشکلات می‌پردازیم و تا جایی که بتوانیم تمامی مشکلات را حل خواهیم کرد.

لینک کوتاه : https://novinshahrsaz.ir/?p=15324

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.