بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری

بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
تاریخ : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024

اخبار ویژه

دفن مردگان گران شد؟ قیمت بلیت باغ پرندگان تهران افزایش یافت اگر واگن‌های مترو به‌موقع وارد نشوند همه متضرر خواهند شد زمان صدور پروانه شهرسازی در تهران کاهش یافت پاسخ شهرداری منطقه هفت به شایعه قطع درختان در بزرگراه صیاد شیرازی توافق شهرداری منطقه ۱۱ با بنیاد رودکی برای احداث پارکینگ مطالعه عارضه‌سنجی ترافیکی ۳۰ قطعه زمین برای ساخت پارکینگ عمومی در تهران نوسازی بیش از ۲۸۰۰ واحد مسکونی در منطقه ۱۰ در سال ۱۴۰۲ تدوین نقشه راه فعالیت‌های مناطق ۲۲ گانه در جهت ارتقاء عملکرد سال ۱۴۰۳ توزیع آسفالت بی‌کیفیت در برخی معابر فرعی پایتخت جانمایی محل جدید برای ساماندهی سگ‌های ولگرد پایتخت ۵۰ هزار تاکسی برقی وارد ناوگان تاکسیرانی شهر تهران می‌شود توقیف بیش از ۱۵۰ خودروی حمل غیرمجاز پسماند آغاز ساماندهی یکی از اصلی‌ترین و شلوغ‌ترین چهارراه‌های تهران شرایط جدید صدور پروانه‌ ساختمانی در بافت فرسوده تهران تکمیل شدن ۳ هزار واحد مسکن مهر پردیس در خرداد ۱۴۰۳ آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در ۱۴۰۳ بهسازی تابلوهای معابر در منطقه۸ در بهار رونمایی شهرداری تهران از سامانه پاسخ به پرسش‌های متداول شهروندان تصویب بودجه ۴۰۰ میلیارد تومانی برای حریم پایتخت

0

رونمایی شهرداری تهران از سامانه پاسخ به پرسش‌های متداول شهروندان

  • کد خبر : 16635
  • 17 مارس 2024 - 20:04
رونمایی شهرداری تهران از سامانه پاسخ به پرسش‌های متداول شهروندان
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران گفت: سال آینده از سامانه پاسخ به پرسش‌های متداول شهروندان رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری نوین شهرساز، مجید باقری روز یکشنبه با بیان اینکه همزمان با پویش امید و افتخار در شهرداری تهران برای انسجام داخلی در این مجموعه ۵۲ رویداد در روزهای چهارشنبه تحت عنوان «پویش همدلی و اتحاد» برگزار شد، اظهار کرد: یکی از تحولات چهارگانه شهرداری تحول درون زا بود که پویش همدلی و اتحاد در همین راستا برگزار شد.

وی ادامه داد: سعی شد هر هفته یک رویداد مهم برگزار شود که در این راستا صدور احکام افزایش حقوق و مزایای تمامی کارکنان برای اولین بار در فروردین ماه برگزار شد.

باقری با بیان اینکه آنچه اهمیت دارد این است که وقتی فراخوانی برای حضور داوطلبانه کارکنان منتشر می شود، کارکنان مشارکت خواهند کرد یا خیر، گفت: برغم بمباران خبری در فضای مجازی، هرچه بوی امید و تعهد برای کارکنان می دهد، مورد هدف قرار می گیرد؛ در روزهای نخست رونمایی از بسته خرسندساز برخی گفتند این بسته مقروض ساز است اما خوشبختانه استقبال خوبی از تسهیلات این بسته صورت گرفت.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ۱۷ هزار نفر از کارکنان در رویدادهای ورزشی شرکت کردند، یادآور شد: در برنامه ورزش خانوادگی که در مجموعه اراضی عباس آباد برگزار شد، نیز پنج هزار نفر مشارکت داشتند.

وی اضافه کرد: با جلساتی که با وزارت کار و سازمان اداری و استخدامی داشتیم، تمام زیرساخت‌ها ایجاد شده که روند از بین نرود و افزایش حقوق قانونی در فروردین ماه اعمال شود.

باقری با بیان اینکه رونمایی از بسته انگیزشی و رفاهی کارگران پیمان‌های حجمی، برگزاری همایش پیشکسوتان مدیریت شهری، اجرای طرح QR کد و همایش فصلی مدیران از جمله برنامه‌های شهرداری برای کارکنان بود، افزود: استقرار ۱۸ هزار QR کد در طول این مدت انجام شد و با تغییر جایگاه مدیریتی، کدها نیز تغییر خواهد کرد و این کدها روی میز کارکنان نصب شده و افراد می‌توانند انتقادات و پیشنهادات را بر اساس این کدها ثبت کنند و برای ما قابل مشاهده باشد.

وی با اشاره به ارائه ۳۰ هزار خدمت توسط نیروهای شرکت شهر سالم به زائران اربعین در سال جاری، تاکید کرد: رویداد بزرگ جابجایی نیروی انسانی، رونمایی از سامانه من شهردارم، راه اندازی سامانه آموزش مجازی برای کارکنان، اجرای همایش پیاده روی کارکنان و برگزاری سومین رویداد ایده پردازی تهران۱۴۰۴و صدور کارت شناسایی برای کارکنان و تحقق هزار و ۱۰۰ پروژه دوره اول طرح من شهردارم از جمله اقدامات در قالب همایش همدلی و اتحاد به شمار می‌رود.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه تلاش بر این بود که هر هفته رونمایی از دستاورد جدیدی برای نیروهای انسانی شهرداری برگزار کنیم، گفت: تمام این اقدامات با مطالعات، کارشناسی، امکان سنجی و اختصاص بودجه انجام می شود. از بین تمام این اقدامات، تنها ترمیم حقوق صورت نگرفت و باعث شد دیگر اقدامات به حاشیه برود. ما تلاش بر این داشتیم که مشارکت کارکنان را در بخش های دیگر جلب کنیم.

باقری با اعلام اینکه ۴۵ هزار نفر در جشن های شهرداری تهران در برج میلاد حضور یافتند، اظهار کرد: تمام کسانی که در قالب بسته خرسندساز درخواست تسهیلات داشتند، تسهیلات خود را دریافت کردند و تعدادی از کارکنان برخی سازمان‌ها و شرکت‌ها باقی‌مانده که در سال آینده انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه میزان مشارکت کارکنان در برنامه‌ها نوعی شاخص ارزیابی عملکرد محسوب می‌شود، افزود: ما ۲ نگرش سنجی انجام دادیم و نظرات کارکنان در خصوص مؤلفه‌ها اخذ شد.

باقری اظهار کرد: ما پرسش های متداول مردم از شهرداری تهران را در بخش های مختلف به تعداد ۷۰۰ مورد احصا کردیم و پاسخ تمام این پرسش‌ها داده شد که در یک سامانه آماده شده و اوایل سال آینده رونمایی خواهد شد.

به گفته وی، شهروندان می‌توانند به این سامانه مراجعه و پاسخ پرسش های خود را دریافت کنند و اگر برای پرسش‌های تخصصی خود پاسخی نیافتند، به کلینیک مشاوره ما مراجعه کنند در تمام حوزه‌های تخصصی شهرداری تهران کلینیک‌های مشاوره پیش بینی شده، سامانه پرسش و پاسخ و کلینیک مشاوره هم در اوایل سال آینده آغاز به کار خواهند کرد.

کلینیک مشاوره راه اندازی می‌شود

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از زحمتکش ترین بخش های مجموعه مدیریت شهری سامانه ۱۳۷ است، یادآور شد: ما هیچ گاه تذکری در مورد نوع برخورد نیروهای انسانی سامانه ۱۳۷ با مردم نداشتیم و تذکر اعضای شورا در رابطه با پیگیری امور بوده است. نگاه ما این است که مشکلات مردم توسط سازمان بازرسی مورد بررسی قرار بگیرد.

به گفته وی، درمجموع آموزش‌ها توسعه پیدا کرد و هماهنگی‌های داخلی انجام شد و امروز نرخ زمان پاسخگویی به شهروندان به حد قابل قبولی رسیده و با راه اندازی کلینیک مشاوره بخشی از فشار به مردم کاسته خواهد شد.

وی در خصوص شرایط معیشتی راهبران مترو هم یادآور شد: شهرداری نسبت به این موضوع بی تفاوت نیست اگر سختی کار را در نظر بگیریم چند گروه در شهرداری، شرایط سختی دارند و از جمله می‌توان به فعالیت نیروهای بخشی از سازمان بهشت زهرا(س)، شرکت شهربان و حریم‌بان، سازمان آتش نشانی و یا شرکت مترو اشاره کرد.

باقری با بیان اینکه طیف وسیعی از مشاغل در شهرداری وجود دارد و نگاه ما نقطه‌ای و جزیره‌ای نیست، تاکید کرد: متناسب با شرایط شغلی و نوع خدمات و زحمات آنها، جبران زحمت خواهد شد.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه اولویت ما برای کارکنان ارتقای بهره وری نیروهای انسانی است، گفت: یکی از مصادیق بهره وری این است که هر جا به نیروی انسانی نیاز داریم، آن بخش را تقویت کنیم ما از ابتدای سال روزانه حدود هفت نفر خروج نیروی انسانی داشتیم و هر جا نیاز بود جذب نیرو صورت گرفته است.

لینک کوتاه : https://novinshahrsaz.ir/?p=16635

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.