بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری

بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
تاریخ : سه شنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۲ Tuesday, 26 September , 2023

اخبار ویژه

این خیابان تهران ۸ اسم دارد مکان یکی از آرامستان‌های جدید تهران اعلام شد بدهی‌های شرکت مترو تعیین تکلیف شود حذف درختان آفت‌زده سرخه‌حصار توسط منابع طبیعی/ گونه‌های مناسب جایگزین می‌شوند جعفری: ۲۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تا پایان سال تحویل مردم می شود افتتاح بزرگراه «شهید بروجردی» در جنوب تهران بعد از ۱۳ سال ایده جدید وزارت راه‌ و شهرسازی سبب کاهش قیمت خانه در کشور می‌شود؟ اجرای یک میلیون و ۷۵۹ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور مترو پرند در بلاتکلیفی؟ بذرپاش به شایعات درباره مسکن ۲۵ متری پایان داد تغییر “طرح ترافیک” در راه است قدمت ۲۰۰ ساله “تراموا” در کشورهای اروپایی/ ۱۱ مزیت بزرگ “تراموا” برای حل‌و‌نقل عمومی که تهران از آن محروم است! ورود اولین مترو باس به خطوط اتوبوسرانی تهران اولین تقاطع در همدان هوشمند شد سندروم تغییر مکرر بلای جان مدیریت شهری تهران قلعه و روستای ایزدخواست؛ میراث فراموش شده اصفهان، پیشرو در توسعه هوشمند شهری کشور اصفهان توان تبدیل شدن به برند ملی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را دارد ساخت تراموا مزیت های زیادی برای مردم تهران دارد عملیات احداث تراموا در تهران از امروز آغاز می‌شود

1
وزیر راه و شهرسازی

افتتاح ۳هزار و ۸۵۰ واحد مسكن مهردر شهر جدید پرند و آغاز عملیات طرح های جدید

  • کد خبر : 2139
  • 22 آوریل 2020 - 21:17
افتتاح ۳هزار و ۸۵۰ واحد مسكن مهردر شهر جدید پرند و آغاز عملیات طرح های جدید
مراسم افتتاح ۳هزار و ۸۵۰ واحد مسكن مهردر شركت عمران شهر جديد پرند با حضور محمد اسلامی وزير راه وشهرسازي، پاسدار سید مجید ابن‌الرضا معاون وزیر دفاع، انوشیروان محسنی بندپی استاندارتهران، حبیب‌اله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و دیگر معاونان وزیر راه و شهرسازی ابه شکل ويدئو كنفرانس برگزار شد.

به گزارش شهرسازی نوین و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی در این مراسم با اشاره به این که علی رغم همه مشکلات چرخ حرکت اجرای پروژه‌های توسعه و عمران و آبادی کشور و به ویژه سرعت بخشیدن به تولید در عرضه مسکن با اراده‌ای قوی در جریان است ، گفت: خوشبختانه در آستانه ماه رمضان شاهد تحویل ۳ هزار و ۸۵۰  واحد مسکن مهر به ارزش تقریبی ۴ هزار و ۴۰ میلیارد ریال در قالب ۲۳ پروژه به مردم عزیز بودیم .

اسلامی با اشاره به این که ساخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور برنامه‌ریزی شده است، توضیح داد: تا پایان دولت دهم ۷۸۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان تحویل داده شد و در دولت های یازدهم و دوازدهم تعداد واحدهای تحویل شده و آماده بهره‌برداری به ۲ میلیون و ۳۵ هزار واحد رسیده است. طبق آمار اکنون ۶۰ هزار واحد نیمه تمام در کشور وجود دارد که در دست احداث بوده و در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.

وی با بیان این که سال گذشته ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل شهروندان شد، اظهار کرد: اکنون ۱۲۵ هزار واحد مسکونی آماده است که امیدواریم با هماهنگی وزارت نیرو و وزارت نفت هر چه سریع‌تر تکمیل شوند.

  اسلامی با اشاره به این که اکنون ۱۰۵ هزار واحد مسکونی از کل واحدهایی که باید ساخته شود، باقی مانده است، توضیح داد: این واحدها دارای پرونده‌های قضایی و حقوقی هستند که از کنترل و مسوولیت وزارت راه و شهرسازی خارج اند.

وی افزود: تلاش بر این است تا پروژه‌های نیمه تمام که عمدتا بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، سریع تر آماده شوند و تا پایان شهریور امسال ۹ هزار واحد باقی مانده شهر جدید پرند نیز آماده تحویل شده و پرونده مسکن مهر این شهر بسته شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: در طرح اقدام ملی مسکن ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را هدف گذاری کرده ایم که ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید و۲۰۰ هزار واحد دیگر در سایر شهرها و بافت‌های فرسوده  احداث خواهد شد. در این راستا در دو مرحله  ثبت نام صورت گرفت، در مرحله اول پالایش‌های مورد نیاز انجام و تعداد متقاضیان واجد شرایط حدود ۱۱۳ هزار نفر اعلام شد. البته شرایط کرونا باعث شد برای مدتی تشکیل پرونده متوقف شود اما با تمهیدات جدیدی که معاونت مسکن اتخاذ کرده است از این پس تشکیل پرونده به شکل غیر حضوری انجام می شود تا قراردادها منعقد و پروژه‌ها سریع‌تر به جریان بیافتد.

او با اشاره به این که تا کنون بیش از ۲۳۰ هزار واحد از پروژه طرح اقدام ملی را آغاز کرده ایم، گفت: تفاهم نامه ما با وزرات دفاع، وزارت آموزش و پرورش و وزارت تعاون، رفاه و امور اجتماعی در مسیر اقدام قرار گرفته است. امروز نیز طی تفاهم نامه با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح شاهد اجرای عملیات ۳ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن به علاوه پروژه محله‌سازی بودیم و شاهد شکل گرفتن محله جدیدی با تکنولوژی‌های روز، مقاوم و با معماری زیبا خواهیم بود.

اسلامی ادامه داد: در شرایط پس از کرونا برای تحرک بخشیدن به فعالیت‌ها و برون رفت از این رکود ناخواسته ناشی از شیوع ویروس کرونا، فراخوان دادیم تا چنانچه مردم و بخش خصوصی پروژه‌های نیمه کاره مسکونی دارند، آن را وارد طرح اقدام ملی مسکن کنند و بعد از آن وزارت راه و شهرسازی زمینی مابه‌ازای آن در اختیارشان قرار می دهد تا بتوانند مجددا شروع به ساخت ساز کنند و چرخه تولید مسکن ادامه دار باشد، این کار به رونق کسب و کار آن‌ها نیز کمک می کند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در هفته معلم نیز به شکل رسمی پروژه‌های مربوط به مسکن فرهنگیان در دستور کار قرار می گیرد. همچنین امیدواریم بتوانیم برای کادر درمانی کشور که در این روزهای سخت برای مردم ایران ایثارگرانه جانفشانی کرده و زندگی خودشان را به خطر انداختند، پروژه‌های ساخت مسکن را طراحی کنیم تا آن‌ها نیز بتوانند از نعمت مسکن بهره‌مند شوند.

گفتنی است در مراسم امروز که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد از پروژه‌های دیگر شهر جدید پرند نیز بهره برداری شد که می توان به بهره برداری از ۳ هزار و ۶۰۰ واحد خدمات درمانی، انجام پروژه‌های راهسازی، آماده سای و محوطه سازی، توسعه فضای سبز، فضای ورزشی روباز، تاسیسات شهری، توسعه بخش بهداشت و درمان و توسعه فضای اداری و نظامی این شهر اشاره کرد.

وزیر راه  و شهرسازی در پاسخ  به سوال خبرنگاری در خصوص طرح اقدام ملی مسکن گفت: واحدهایی که در مرداد سال گذشته و بلافاصله با شروع طرح کار ساخت آن ها شروع شد، از تیر ماه به متقاضیان تحویل داده می شود و امیدواریم رقابت استانی که به وجود آمده است کارساز باشد و دستگاه‌های مختلف هر چه سریع‌تر پروژه‌هایشان را جلو ببرند تا بتوانیم تا پایان سال آن میزانی را که تعهد کرده بودیم، به بهره برداری برسانیم.

او همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص بیمه بیکاری رانندگان اتوبوس کرایه‌های بین شهری و مینی بوس که ۱۱۳ هزار نفر هستند، گفت: نام، شماره کد ملی و شماره کارت هوشمند آن‌ها را در اختیار سازمان تامین اجتماعی گذاشته‌ایم کردیم تا متناسب با شرایط در فهرست ۴ میلیون نفری که وزارت رفاه قصد دارد به آن‌ها تسهیلات بدهد، قرار بگیرند و وجوه پیش بینی شده به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

لینک کوتاه : https://novinshahrsaz.ir/?p=2139

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.