بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری

بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
بزرگترین مرجع تولید محتوای شهرسازی کشور.اخبار ، منابع تخصصی شهرسازی و معماری
تاریخ : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024

اخبار ویژه

بافت تاریخی تهران؛ قربانی توسعه‌های نافرجام «روایت دوم» ادامه تخریب بافت تاریخی و ارزشمند ابرکوه فعالیت «دوچرخه‌های اشتراکی» در شهرداری تهران جانمایی ایستگاه‌های شارژ اتوبوس و تاکسی برقی با کمک سامانه اطلاعات مکانی آخرین وضعیت پایه پل میرداماد تهران محل آرامستان جدید تهران نهایی شد ️پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه‌های شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ اعلام جزئیات جدید از سه طبقه کردن میدان ونک شهرداری باید حامی محیط زیست باشد الزام به تقویت ساختار HSE در شهرداری ها کارزار ابلاغ و اجرای کلیه صلاحیت‌های رشته شهرسازی موضوع روز شهرسازان ایران مصاحبه اختصاصی با «دکتر شیوا آراسته» درباره پارک قیطریه تشریح اهداف و برنامه درآمدی سال ۱۴۰۳ مناطق ۲۲ گانه تهران رفع آبگرفتگی معابر در ۱۰ نقطه شهرکرد بهره‌برداری از ۲ پروژه راهگشای عمرانی در بزرگراه آزادگان تهران پلمب ٤ مرکز غیرمجاز تفکیک و جمع‌آوری پسماند خشک در تهران سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود چرا شهرداران این سه شهر موفق هستند؟ اجرای برنامه‌های جامع برای شهر تهران آراستگی و نظافت شهر تهران اولویت اول معاونت خدمات شهری است

0

نهایی شدن طرح جامع زیباسازی شهر تهران تا پایان سال

  • کد خبر : 11089
  • 03 ژوئن 2023 - 19:43
نهایی شدن طرح جامع زیباسازی شهر تهران تا پایان سال
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از تصویب طرح جامع زیباسازی شهر تهران تا پایان سال خبر داد.

به گزارش ایرنا از شورای اسلامی شهر تهران؛ هفتاد و پنجمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در سازمان زیباسازی شهرداری تهران برگزار شد و مهدی پیرهادی رئیس این کمیسیون در این جلسه با اشاره به فعالیت های متنوع زیبا سازی در سطح شهر تهران اظهار داشت: بسیاری از افراد، شهروندان و حتی مدیران نمی‌دانند که چه حجم کاری در سازمان زیباسازی تولید می شود و بنابراین ضروری است که گزارشی از فعالیت‌های این سازمان در صحن شورای شهر ارائه شود.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تلاش برای ایجاد المان های مناسب برای ورودی های شهر تهران، خاطر نشان کرد: از جمله کارهای ماندگار این دوره از مدیریت شهری ساخت و احداث المان های ورودی های شهر تهران است که تا پایان دوره نصب می شود.
وی، بهره مندی از شیوه های نوین تکنولوژی و هوشمند سازی فعالیت های سازمان را از دیگر موضوعات اساسی و مهم عنوان کرد که باید در دستور کار سازمان زیباسازی باشد.
پیرهادی با اشاره به تبلیغات به عنوان یکی از ماموریت‌های سازمان زیباسازی، اظهار داشت: تقویت آموزش، فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم در تبلیغات باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
وی با اشاره به تدوین طرح جامع سازمان زیباسازی نیز اظهار داشت: مقدمات این طرح فراهم شده و امیدواریم این طرح در سال جاری نهایی شود.
این عضو شورای تهران بر بستر سازی جاذبه های زیبای شهر بر اساس موقعیت جغرافیایی، پیشینه تاریخی، اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد و گفت: برای نمونه در بزرگراه کردستان می‌توان نمایی از استان کردستان را ایجاد کرد و بخشی از هویت آن استان را به نمایش گذاشت.


رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: استفاده از المان های مناسب برای خیابان ها و معابر بر اساس موقعیت جغرافیایی و پیشینه تاریخی، اجتماعی و فرهنگی می تواند در جذب گردشگران خارجی و داخلی موثر باشد.
وی با بیان اینکه در شهر تهران باید نسبت به تقویت هویت اسلامی- ایرانی تلاش شود خاطر نشان کرد: نصب المان های مناسب در هویت بخشی به شهر کمک می کند.

پیرهادی با بیان اینکه در مبلمان شهری کمبود زیادی داریم، بر ضرورت تهیه و نصب مبلمان شهری با استفاده از طرح های خلاقانه، تاکید کرد. وی ادامه داد: سعی کنیم از سازه مبلمان شهری به عنوان سازه هایی که مستقلاً هم هویت داشته باشند، استفاده کنیم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به موضوع جداره های شهری نیز این موضوع را با اهمیت عنوان کرد و گفت: موضوع محیط زیست یکی از موضوعات جدی است که زیبا سازی می تواند در طرح های جدار ها به آن بپردازد.

پیرهادی همچنین بر ضرورت بهره گیری از مشارکت شهروندان، نخبگان و جوانان تاکید و خاطرنشان کرد: بهره مندی از ظرفیت جوانان، یک امر ضروری است و بر این اساس جوانان باید در تصمیمات این سازمان مشارکت داشته باشند و مورد توجه قرار گیرند.

تفویض نگهداشت آثار حجمی و المان های سطح شهر به شهرداری های مناطق
همچنین مهدی بابایی نائب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، در این جلسه به موضوع نورپردازی در شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پروژه شاخصی در این خصوص اجرا نشده و سازمان زیباسازی برای برنامه‌های آتی خود به این امر توجه کند.
وی، موضوع آثار حجمی و جداره سازی را از موضوعات متنوع و مهم در سطح شهر تهران عنوان کرد و گفت: برای نگهداشت این آثار حتماً از ظرفیت مناطق استفاده و کار به آنان تفویض شود.

بابایی گفت: در صورت تفویض نگهداشت آثار سطح شهر به مناطق، دغدغه نگهداشت آثار هنری در سطح شهر رفع میشود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران هم‌چنین به حذف زوائد در سطح شهر به منظور زیبایی بصری پایتخت اشاره کرد و افزود: ارتقای فرهنگ شهروندی باید یکی از اصلی ترین اولویت های سازمان زیباسازی باشد.

شناخت وظایف سازمان زیبا سازی می تواند از موازی کاری ها جلوگیری کند
نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز که در این جلسه حضور داشت با اشاره به اینکه مبنای فعالیت های سازمان زیباسازی برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهرداری تهران به عنوان سند مهم بالادستی است، گفت: اینکه سازمان زیباسازی از رویکرد صرفاً تجاری به فرهنگی و هنری تغییر رویکرد داده ارزشمند است.
وی گفت: یکی از اهداف مهم این سازمان انجام فعالیت‌هایی است که وضعیت بصری را در شهر تهران ارتقا می بخشد.

معدنی پور با بیان اینکه شهرداری دارای ماموریت های متنوع است، گفت: شناخت وظایف سازمان زیبا سازی می تواند از موازی کاری ها جلوگیری کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: تهران نیازمند مناسب سازی فضاهای شهری برای حضور خانواده هاست و سازمان زیباسازی باید در حوزه مبلمان شهری رویکرد خانواده محوری را تقویت نماید.

وی با اشاره به تبلیغات عرشه پل های عابر پیاده اظهار داشت: یکی از عوامل مخاطره آمیز برای تردد افراد از این پلها، تابلوهای تبلیغاتی است که فضای پل را به نقطه بی دفاع شهری تبدیل میکند و مسئولان امر باید در این خصوص تدابیر لازم را بیاندیشند. در پایان معدنی پور روی هنرهای شهری و استفاده از آن بویژه در حوزه مکان رویدادها تاکید کرد.

لینک کوتاه : https://novinshahrsaz.ir/?p=11089

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.